Televize a internet bývaly dvě odlišné věci. A jsou pořád, ale čím dál tím méně. Jejich sbližování probíhá mnoha způsoby. Po optických kabelech, původně určených jen pro televizní příjem, dnes běhá také internet: tak to dělají kabelové televize. Po všemožných drátech, původně určených jen pro internet (a předtím pro telefonování), se dnes posílá také televizní signál: tomu se říká IPTV. Video je běžnou součástí toho, co sledujeme na internetu: když má samostatnou značku a obchodní model, říká se tomu OTT (over the top) a příkladem je třeba Netflix, ale nezapomeňte ani na YouTube a koneckonců na jakoukoli webovou stránku (a mobilní aplikaci), která vedle textu a obrázků obsahuje i video.

Tím to pouze začíná. Tohle je totiž jen infrastruktura, ale sbližují se i způsoby využití. Běžné televizní vysílání můžete na moderních televizorech přetáčet dozadu a vracet se k němu třeba po týdnu. Můžete ho sledovat na počítači, tabletu a telefonu. Bývá obohacené o doplňkové prvky, které zatím připomínají lepší teletext, ale stále častěji se bude podobat tomu, jak funguje web − ovšem web provázaný s ak­tuálním televizním obsahem (tomu se říká například HbbTV). A ještě si všimněte, že moderní televizory zcela samozřejmě disponují připojením k domácí wi-fi síti.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru