Rozhodnutí Donalda Trumpa odstoupit od dohody s Íránem a zavést vůči Teheránu staronové sankce bude mít následky nejen pro Blízký východ, ale také pro Evropu i východní Asii. Trump tím rozehrál svoji dosud největší a nejriskantnější mezinárodní hru, jejíž výsledek může ovlivnit světovou politiku a ekonomiku na léta dopředu.

Podobně jako při invazi George Bushe do Iráku není jasné, zda má americká administrativa nějaký plán B pro případ, že Teherán odmítne jednat o další, ostřejší smlouvě, což Trump předpokládá, že se nejspíš stane.

V článku se dále dozvíte

  • Odstoupením od jaderné dohody s Íránem Trump rozehrál svoji dosud největší a nejriskantnější mezinárodní hru.
  • Donutil všechny současné i potenciální majitele jaderných zbraní přemýšlet o tom, zda má cenu dodržovat jakýkoliv mezinárodní režim kontroly jejich šíření.
  • Navíc urazil celou generaci evropských diplomatů, která se podílela na dohodě, již unie považuje za dosud největší úspěch své diplomacie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.