Na prostranství u pařížského Louvru se rozléhá Beethovenova Óda na radost. Ze zákulisí pomalu vystupuje muž v tmavém kabátě a rázným krokem kráčí k tribuně, která je před skleněnou pyramidou. Emmanuel Macron se před několika málo hodinami stal nejmladším prezidentem v moderních dějinách Francie a pro slavnostní projev k příznivcům si zvolil právě slavný Louvre.

Snad si ani nemohl vybrat místo, které by neslo více symboliky. Louvre býval sídlem francouzských králů a odkazuje na francouzskou okázalost a velikost. Skleněná pyramida, jež nyní prostranství dominuje, je symbolem modernity a reformátorství, připomíná někdejšího prezidenta Francoise Mitterranda, jenž tuto stavbu navzdory nesouhlasu veřejného mínění prosadil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.