V nedávno zveřejněném žebříčku nejšťastnějších zemí světa skončilo Česko na 21. místě. Objektivně vzato žijeme v ráji, a to ještě v jeho lepší části. Mezi celkově šťastnými zeměmi EU jsme se umístili na jedenáctém místě.

Měli bychom tedy být šťastnou zemí. Jenže zjevně nejsme. Ve stejném roce, kdy jsme podle kritérií, se kterými pracuje World Happiness Report OSN, opět stoupali vzhůru, v Česku bublala nespokojenost. Ve volbách získaly většinu strany, které se tak či onak vymezují proti vývoji po roce 1989, společnost se rozdělila kolem volby prezidenta, zpochybňuje se příslušnost k Evropské unii, pošilhává se východním směrem. Jako by nás pálilo dobré bydlo.

Jak se vyjádřil jeden glosátor na sociálních sítích: "Paráda, podle žebříčku OSN bychom měli být spokojení. Teď to ještě vysvětlit Čechům."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru