Ministerstvu spravedlnosti se nelíbí, když několik insolvenčních správců společně sdílí své pobočky a pracovníky. Zejména ti menší takto ušetří podstatnou část nákladů. Ostravskému insolvenčnímu správci Davidu Papouškovi nyní hrozí od ministerstva spravedlnosti pokuta pět milionů korun a odebrání licence.

Státu se nelíbí, že Papouška na pobočce zastupoval člověk, jenž zároveň pracuje i pro další správce.

Podle ministerstva je praxe, kdy jeden člověk pracuje často i pro desítky správců, nepřípustná jak z hlediska zdravého rozumu, tak i z pohledu insolvenčního zákona. Úřad nyní připravuje vyhlášku, která má přinést přesná pravidla pro práci insolvenčních správců.

David Papoušek (44)

Insolvenční správce z Ostravy. Aktuálně dohlíží přibližně na 250 dlužníků po celé republice. Bývalý konkurzní správce se insolvencím věnuje od roku 2005.

David Papoušek souhlasil s rozhovorem o svém sporu s ministerstvem, nicméně si nepřál zveřejnit svou fotografii.

HN: Co přesně úředníkům ministerstva spravedlnosti vadí?

Vadí jim, že jsme jako insolvenční správci zastupováni osobou na základě plné moci. Ta osoba není náš zaměstnanec na plný pracovní poměr. Není tak pouze můj zaměstnanec, ale zastupuje více insolvenčních správců najednou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru