Američan dokázal po vzoru českého atleta Emila Zátopka potvrdit své kvality už na olympiádě v Riu de Janeiru, když po závodě na deset kilometrů (byl pátý) dokázal získat bronz v maratonu. Sám říká, že ho Zátopek, který na hrách v Helsinkách v roce 1952 vyhrál závody na pět a deset kilometrů i maraton, inspiruje. Včera Rupp zvítězil s druhým nejlepším časem v historii pražského závodu. Jeho výkonu odolal pouze o půl minuty lepší čas, který v roce 2010 zaběhl Keňan Eliud Kiptanui. Mezi ženami zvítězila s časem 2:24:12 keňská běžkyně Bornes Jepkirui Kiturová. Z českých závodníků ­nejlépe uspěli Jiří Homoláč a Petra Pastorová.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.