Bývalý tenista Radek Štěpánek v napůl dokumentárním, napůl hraném půlhodinovém snímku Breakpoint říká: "Leon měl ambice být nejlepším na světě, ale do cesty jsem se mu postavil já." Leonem je myšlen Leon Jakimič, který je zakladatelem a majitelem úspěšné sklářské značky Lasvit. Se Štěpánkem se potkal kdysi na republikovém mistrovství v tenise a prohrál dvakrát 4:6.

Srovnání snahy prorazit v tenise a ambicí uplatnit se v byznysu vtělil Lasvit do filmu k oslavě deseti let existence značky, které si firma připomněla loni. Světovou premiéru měl Breakpoint v říjnu na festivalu filmů o designu v Miláně. Letos v březnu se pak promítal na festivalu filmů o architektuře a designu v Los Angeles. "Na podzim jej ukážeme na dalším festivalu v New Yorku, jednáme také o jeho uvedení do televizní distribuce," popisuje Jakimič v rozhovoru pro HN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sklářská značka Lasvit získala cenu pro nejlepší výstavu designového veletrhu a týdne designu v Miláně Salone del Mobile.
  • Deset let své firmy bilancuje její zakladatel a majitel Leon Jakimič ve filmu Breakpoint.
  • Další plány Lasvitu jsou úzce navázány na sever Čech a Novoborsko.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.