Angličané používají délkové jednotky palec a stopa: 12 palců je jedna stopa. Z nich jsou odvozeny jednotky obsahu (plochy): čtvereční palec a čtvereční stopa. Kolik čtverečních palců má jedna čtvereční stopa? Tento příklad (s výsledkem 144) je jedním z řady úloh, které řešily čtyři tisíce žáků pátých tříd, když se zúčastnily rozsáhlého průzkumu společnosti Kalibro Projekt. Ten se jako jeden z prvních podíval mimo jiné i na to, jak takzvaná Hejného metoda ovlivňuje výuku matematiky, o čemž se nyní přou akademici.

Anonymní srovnávací testy řešili školáci na 168 základních školách po celé České republice. Výsledky šetření mají HN k dispozici. Týkají se celkem 244 tříd, z toho 33 tříd učí podle Hejného a 211 ne.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.