Manželé Krištofovi každoročně jezdí na měsíc do Nepálu do dětského domova, který jejich firma podporuje, aby tam pro děti pořádali tábory. Majitelé společnosti Lorika na nich s dětmi hrají hry, malují, sportují nebo čtou z Bible. K domovu se dostali přes kamarádku misionářku, která pro něj hledala sponzory. Do zařízení už jezdí devět let a podporují ho i stovkami tisíc korun ročně. "Jsou tam převážně tibetské děti, které pocházejí z oblastí, kde nejsou školy. V domově se kromě školní výuky učí i vařit, hospodařit nebo uklízet. Připravují se tam na život," popisuje Miroslav Krištof s tím, že účelem domova je, aby si později děti našly zaměstnání a žily jinak než jejich rodiče na vesnicích.

O tom, že chtějí pomáhat dalším lidem, měli Krištofovi jasno, už když zakládali před 25 lety firmu. Přirozené to pro ně bylo i proto, že jsou oba věřící. "Osobně nám to přináší dobrý pocit, protože můžeme pomáhat někomu jinému a vidíme, že to má smysl," popisuje šéf společnosti, která v Česku prodává výrobky pro průmyslovou a osobní hygienu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.