Od února je v Praze ve Strašnicích nedaleko metra Skalka v provozu zimní stadion s názvem Icerink. Má jednoduchý, čistý design z plechovo-betonového pláště a dvě ledové plochy. "Na jedné hale jsme kolem 80 procent naplněnosti kapacity, na druhé kolem 70 procent. Běží to krásně," říká Martin Holý. Sám je bývalý hokejista a někdejší trenér mládeže a bruslení u pražské Sparty. V šestadvaceti letech předčasně ukončil hráčskou kariéru kvůli zranění. Teď je manažerem strašnického stadionu a spolu s dalšími partnery stojícími za investiční skupinou Padok jsou připraveni stavět další zimáky.

V Česku bylo loni podle dat Mezinárodní hokejové federace asi 200 krytých kluzišť. Loni začala fungovat nová hokejová hala v Říčanech u Prahy, další se staví třeba v Bruntále. Oproti zavedeným hokejovým velmocím je to ale stále málo. Nestačí to kvůli velikosti země a počtu obyvatel na Rusko, Kanadu, USA ani Německo. Nestačí to ale ani na Finsko nebo Švédsko.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.