Otázka tentokrát nezní "být, či nebýt", ale "mluvit, či nemluvit". Americký prezident Donald Trump se svým týmem řeší, zda přistoupit na požadavek zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera a poskytnout mu osobní rozhovor k "ruské kauze".

Tedy k vyšetřování, ve kterém Mueller od loňského května pátrá, zda Trumpův předvolební tým v prezidentské kampani roku 2016 věděl o ruském vměšování se a snaze Moskvy ovlivnit výsledek voleb v neprospěch Hillary Clintonové.

O tom, že Mueller chce Trumpa osobně vyslechnout, se ví už delší dobu, deník New York Times ovšem v úterý zveřejnil seznam bezmála 50 dotazů, které by chtěl vyšetřovatel prezidentovi položit. Trump označil zveřejnění otázek za "hanebnost". Zároveň ale na Twitter napsal, že dotazy ukazují neexistenci "průniku" mezi podvratnými ruskými aktivitami a jeho týmem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.