Přestože se předsedové ANO Andrej Babiš a ČSSD Jan Hamáček ve čtvrtek domluvili na přesunu společného jednání z pátku na pondělí, podle důvěryhodných informací vše směřuje k dohodě mezi nimi a šéfem KSČM Vojtěchem Filipem. V sociální demokracii se zároveň mluví o dalším kandidátovi na post ministra zemědělství, kterým by mohl být Jan Mládek. Ten už má za sebou působení ve vládě, kromě ministra průmyslu a obchodu byl v minulosti i ministrem zemědělství. V případě ministerstva kultury sdělil HN důvěryhodný zdroj, že v úvahu připadá místopředsedkyně ČSSD Jana Fialová.

Ona sama to však popírá, HN ve čtvrtek sdělila, že jí takové místo nikdo nenabídl. "Je to jen spekulace, personálie jsme ve vedení neřešili. Jsem technická inženýrka a věnuji se odbornému vzdělávání. To je můj obor, který mě na regionální úrovni baví," sdělila Fialová, která zastává post radní Kraje Vysočina pro školství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.