Situace kolem miliardového tendru na nového správce mýta v Česku se vyostřuje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) každým dnem rozhodne, zda je miliardová soutěž regulérní, nebo ne. Pokud výběrové řízení shodí, ministerstvo dopravy nebude moci podepsat smlouvu s vítězným CzechTollem ze skupiny PPF Petra Kellnera a podle ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) v takovém případě reálně hrozí, že se od roku 2020 přestane v Česku mýtné vybírat. Ročně na něm přitom stát vybere okolo deseti miliard korun.

Na ÚOHS je před finálním verdiktem stále větší tlak. Těsně před rozhodnutím antimonopolního úřadu přešel Ťokův resort do ofenzivy. Ministerstvo ve čtvrtek podalo u Krajského soudu v Brně žalobu. Ta míří proti předsedovi ÚOHS Petru Rafajovi. Konkrétně proti jeho rozhodnutí týkajícímu se flash disků, které obsahovaly zadávací dokumentaci a které obdrželi všichni uchazeči tendru.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.