Bývalému řediteli Českých drah Daliboru Zelenému se vrátila šance dostat mimořádné odchodné za to, že musel v únoru 2014 nuceně opustit svůj post. Nejvyšší soud zrušil verdikt Městského soudu v Praze, podle něhož nemá nárok na výplatu takzvané konkurenční doložky kvůli tomu, že ji neodsouhlasila dozorčí rada společnosti.

Chybějící souhlas se ale nemůže podle Nejvyššího soudu vykládat v neprospěch Zeleného. "Závěr soudu o absolutní neplatnosti dohody o konkurenční doložce pro nedostatek souhlasu dozorčí rady není správný," konstatoval Nejvyšší soud. Rozhodnutí zveřejnil minulý pátek a případ tak vrátil zpátky k Městskému soudu v Praze k novému projednání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.