Začne to jednou tabletou před spaním. Pak ale přijdou potíže v rodině nebo vyhazov z práce a člověku přestane stačit i krabička denně. Závislost na lécích je stejně závažná jako užívání tvrdých drog či alkoholismus. Dosud stála na okraji zájmu, teď to mají odborníci změnit.

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil chce vybudovat pro lidi závislé na lécích záchytnou síť, která zatím v Česku chybí. Dostatečný počet ambulancí, které dokážou pomoci, by měl být do roku 2027. Počítá s tím ve strategii protidrogové politiky navrhované na příštích devět let.

Hodlá také lépe pracovat s lékaři, kteří léky předepisují, a vzdělávat uživatele léků i veřejnost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.