Učitelky v mateřských školách, kde právě začínají zápisy, budou mít více času na individuální péči o děti. Minimálně dvě a půl hodiny denně budou ve třídě učit ve dvou.

Stát chce podle zjištění HN od ledna příštího roku školkám přidat více než dvě miliardy korun na takzvané překryvy. Jde o část dne, kdy jsou učitelky z ranní a odpolední směny ve třídě obě současně. "Je to tehdy, když děti jdou ven nebo obědvají a ti menší potřebují dokrmovat," vysvětluje ředitelka MŠ ve Velkém Ořechově na Zlínsku Alena Maňásková. Že se ve třídách střídají dvě učitelky, bývá běžné, problém ale například vzniká tehdy, když jednou z nich je někdo z vedení školy. Kvůli úředním povinnostem nezbývá na péči o děti čas. Například Maňásková vyučuje jako ředitelka ve třech třídách patnáct hodin týdně, se svou kolegyní se tak "překrývá" jen tři hodiny. "A to je málo, potřebovala bych za sebe zástup," říká ředitelka. Novou praxi doporučuje od začátku roku i ministerstvo školství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.