Firmu, která podniká ve vesmírném průmyslu, by na kraji Pardubic čekal asi málokdo. Přesto právě zde taková společnost jménem Toseda sídlí. Malý podnik s pouhými deseti pracovníky ve východočeském městě vyvíjí speciální nanomateriály do palivových nádrží raket nebo na zrcadla kosmických satelitů. Opírat se přitom může o věhlasné zákazníky.

Plasty, do nichž Toseda přimíchává směsi nanočástic, od české společnosti odebírá Evropská vesmírná agentura ESA i přední výrobci vesmírných zařízení, jako je Airbus nebo francouzský koncern Thales.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.