Americký prezident Donald Trump je vděčným námětem pro satiriky. Typický způsob vyjadřování, chvástavost a žonglování se slovy i realitou se dobře parodují, takže neuplyne den, aby si z něj neutahovali. Ale někdy z něj žasnou i média, která jsou obvykle na jeho straně. Jako minulý týden ve čtvrtek, kdy poskytl telefonický rozhovor svému oblíbenému rannímu televiznímu pořadu Fox and Friends. Vystoupení začalo na obou stranách telefonu vřele, ale když se po půlhodině blížilo ke konci, i trojice zkušených moderátorů si oddechla. Trump své expozé jako obvykle využil k tomu, aby si vyřídil účty s celým světem, a některá vyjádření zjevně neusnadní chod americké domácí politiky. Jak poznamenala Maggie Habermanová z The New York Times, ranní rozhovor patřil mezi situace, kterým se Trumpovi poradci obvykle snaží zabránit.

Ego Donalda Trumpa spolehlivě zničí i chvíle, v nichž by mohl snadno získat body. Fox and Friends je nejsledovanější ranní pořad na zpravodajských stanicích, zapíná si ho něco přes půldruhého milionu Američanů. Televize Fox News je Trumpovi obecně nakloněná a on sám je nadšeným divákem této show, při níž obvykle chrlí do světa své tweety o domácí a zahraniční situaci. Občas se pak televizní a politická realita prolnou, když moderátoři začnou citovat, co zrovna Trump tweetnul k tématu, které rozebírali jen chvilku předtím. Loňská datová analýza jeho příspěvků ukázala, že velká část jeho twitterové produkce vzniká mezi sedmou a osmou ráno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ego Donalda Trumpa spolehlivě zničí i chvíle, v nichž by mohl snadno získat body.
  • Trump se na televizní stanice obvykle rozčiluje, ale z dlouhodobého pohledu mu jejich zájem dělá dobře. Chce být vidět.
  • Z půlhodinového povídání s nejmocnějším mužem světa se sice nic podstatného nedozvíte, ale zato dokonale poznáte jeho slabé stránky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru