Pouhých pár set metrů od její farmy se zvedá jedna z dominant adršpašské krajiny Křížový vrch. Zelené koruny stromů na něm sousedí s temně šedými vrcholy pískovcových skal, ze siluety kopce vyčnívá věž příznačně nazvaná Maják. "I kvůli tomuhle výhledu jsem tady," říká Lenka Štíhlová, která se před šesti lety rozhodla pro změnu. Spolu s manželem prodali městský byt, opustili Brno a usídlili se na venkově poblíž Adršpašských skal. Během dalších dvou let si pořídili hospodářství.

"Studovala jsem na střední zemědělské škole, ale oborem jsem se neživila. Starala jsem se o děti, pracovala v půjčovně lyží, dělala s manželem výškové práce. Časem jsme ale začali mít města dost," říká třiatřicetiletá rodačka z Trutnova, která se za manželem, učitelem, odstěhovala do Brna před deseti lety.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.