Nejenom autonehoda, neopatrnost, ať už vlastní nebo zaměstnanců, živelní katastrofy a další pohromy mohou podnikatelům, živnostníkům i manažerům přidělat nemalé starosti a mnohdy během okamžiku zlikvidovat roky jejich práce na budování firmy. Vliv na to, kolik peněz bude vzniklá pojistná událost nakonec stát, má i občanský zákoník, který významně upravuje povinnosti při nahrazování škody a újmy. Pojišťovny reagovaly jak na legislativní změny, tak i na vývoj v oborech samotných a nabízejí podnikatelské sféře individuální pojištění i různé balíčky, které by měly pokrýt všemožná rizika. A podnikatelé o tyto produkty zájem mají. Pojišťovací domy se shodují v tom, že kromě stabilní poptávky po pojištění majetku roste i zájem o pojištění odpovědnosti, lidově nazývaného pojištění na blbost, úroveň připojištění je však v této oblasti stále nedostatečná. Počty firem, které se potýkají s existenčními problémy spojenými s náhradami škod, jež musí hradit v souvislosti s následky podnikání a chybných rozhodnutí, se zvyšují.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.