Ačkoliv nákup vozidel za hotové už dávno není mezi podnikateli populární, v Evropě ho stále ještě využívá asi 10 procent společností. Když už si jej některá zvolí, nakupuje tímto způsobem nejčastěji drahá vozidla s delším životním cyklem, jako jsou dodávky, nákladní vozy a jiné speciální automobily. Při nákupu firma jednoduše zaplatí celou částku a vlastnictví vozu automaticky přechází na ni.

Potenciální výhodou může být skutečnost, že se do transakce zapojují pouze dealer a kupující, neplatí se tedy poplatky a provize třetím stranám. Pokud se podnik rozhodne pro tento způsob, předpokládá se, že vozidlo bude provozovat delší dobu, třeba až do konce jeho životnosti. Pro krátké životní cykly je tento způsob nevhodný z důvodu rychlého poklesu hodnoty automobilu. Ten v prvních dvou letech činí až 50 % původní ceny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.