Pražský hrad ve středu nezvykle hostil oficiální akci jiné země. Na oslavách 70 let od založení Izraele promluvil prezident Miloš Zeman, jenž je známý svým vřelým vztahem k židovskému státu. Zeman věří, že se naplní jeho návrh, aby se české zastoupení přestěhovalo z Tel Avivu do Jeruzaléma. Ten za své hlavní město považují nejen Izraelci, ale také Palestinci. Podle Zemana se už příští měsíc v Jeruzalémě otevře český honorární konzulát, následovat by měly organizace jako CzechTrade nebo České centrum. "Někteří Evropané, a nejen Evropané, tento návrh kritizují. Nazývají se umírnění. Já je nazývám zbabělci," prohlásil Zeman.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.