Nestačí, když bude mediků více, musí se jim hlavně dostat kvalitního vzdělání, upozorňuje spolek Mladých lékařů. Reaguje tak na příslib ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), že dá lékařským fakultám ročně navíc přes 500 milionů, aby mohly přijmout asi o 15 procent více studentů. K navýšení by mělo dojít od akademického roku 2019/2020.

Ministerstvo se tak snaží vyřešit problém, že čeští lékaři stárnou. "Bez účinné intervence bude lékařská péče v roce 2025 přibližně z 25 procent závislá na lékařích starších 65 let a tento podíl bude dál významně narůstat," říká mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová s tím, že školy budou odchody lékařů do důchodu schopny kompenzovat maximálně do roku 2021.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.