Od našeho zpravodaje z Polska - Poláci se smiřují s tím, že z příštího rozpočtu Evropské unie na léta 2021 až 2027 dostanou z Bruselu méně peněz. Podle očekávání nastanou škrty v dotacích, které proudí do chudších zemí EU, tedy i do Polska. Brusel navíc nejspíš navrhne, aby se jednou z podmínek čerpání stalo dodržování zásad právního státu. A s tím má Polsko problém.

Evropská komise i Rada Evropy tvrdí, že polská vláda svými reformami soudnictví právní stát oslabuje. Komise kvůli tomu s Varšavou zahájila řízení pro porušení práva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.