Když zlatokop brání obzvlášť vydatné rýžoviště před tím, aby ho převzal "nájezdník", sáhne po jakémkoliv prostředku. Logicky, k dalšímu takovému nalezišti se už nejspíš nedostane. S touto optikou vypůjčenou z dob zlaté horečky lze urputnou snahu společnosti Kapsch zrušit tendr na nového provozovatele mýtného systému pochopit. České dálnice jsou pro rakouskou firmu zdrojem, jehož vydatnost neměla široko daleko obdoby, a proto dělá cokoliv, aby přiživila naději, že se u něj udrží.

Proto rozebírání argumentů Kapsche moc smyslu nemá. Jeho lidé vytáhnou cokoliv, i tak zjevně absurdní záminku, jako že jeden z účastníků − nikoli sám Kapsch − dostal zadávací dokumentaci se začerněnými osobními údaji. Že takto drobná změna nemá na výsledek soutěže ani nejmenší vliv, a už vůbec ne na nabídku Kapsche, který má údajů o provozu systému mnohem více, než bylo na rozdaných flashkách, nehraje roli. Pro pár miliard se každý zesměšní rád. Kdo se nesmí zesměšňovat, je šerif, jehož úkolem je vykolíkované naleziště poté, co prvotní zábor vyprší, předat novému oprávněnému nájemci. Už proto, že z jeho výnosu bude placen. V našem případě jde o stát, který ale dělá všechno pro to, aby k smíchu byl a ještě přišel o miliardy. To když sám zaviní, že naleziště bude roky ležet ladem, respektive mýto nebude nikdo vybírat. Vládnoucí ANO ani jeho už skoro zaslíbená nevěsta ČSSD se přitom nemají na koho vymlouvat. Na to jsou u moci už příliš dlouho.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru