Kateřina Zychová se celý život pohybuje ve světě vysokých financí. Během více než patnácti let v zahraničí prošla bankami v Londýně, New Yorku, až se nakonec vrátila do Česka. Na zkušenou do ciziny vyrazila pracovat v roce 1995, a to rovnou do londýnské City, kde pracovala v pobočce banky JPMorgan. Tehdy se tam na ni dívali jako na zjevení. Z bývalého komunistického bloku východní Evropy tam pracovala jen ona a jeden Polák. V devadesátých letech tam najímali talenty a Zychovou do Londýna doporučil ředitel české pobočky JPMorgan.

"V období divokých 90. let, kdy jsem začínala, se do investičních bank dostal každý, kdo byl průbojný a uměl cizí řeči. Nebylo ani tak těžké se tam dostat, ale udržet se," vzpomíná. Zvykat si musela hlavně na obrovské pracovní nároky, kterými je bankovnictví jak v Londýně, tak na Wall Street pověstné. Často spala jen tři hodiny. Po roce v londýnské JPMorgan požádala o přeložení do pobočky v New Yorku a oblast fúzí a akvizic vyměnila za finanční trhy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.