Pro končícího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) je pomoc zadluženým lidem v exekucích něčím po vzoru politické závěti. Jakmile z vlády i politiky odejde, což už avizoval, moc by chtěl, aby po něm zůstal zákon, který těmto lidem pomůže. Není jich vůbec málo, v České republice je například kolem 900 tisíc lidí, kteří mají hned několik dluhů a nejsou schopni je splácet.

Pro tyto lidi i pro ministra Pelikána se včera odehrála důležitá událost ve sněmovně. V podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení se objevil nový návrh, který řeší oddlužení těchto lidí. Jde o kompromisní návrh, který vznikl kvůli tomu, že původní Pelikánova novela zákona narazila na nesouhlas poslanců všech stran, včetně jeho hnutí ANO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.