Málokdo zná české společnosti tak jako jejich podnikoví právníci. Pro mnohé jsou právě tito experti klíčoví a zahrnují je do nejužšího managementu. Desítku nejlepších firemních právníků za letošní rok ocenila Unie podnikových právníků ve spolupráci s měsíčníkem Právní rádce v rámci sedmého ročníku galavečera Podnikový právník. Cílem ocenění je upozornit na schopnosti této "neviditelné" skupiny právníků. "Podnikový právník není vidět. Nemůže se pyšnit vlastními úspěchy. Jeho úspěchem je, když jeho společnost dobře funguje a nemá žádné právní problémy," zahájil večer ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (za ANO).

Ministr v rámci galavečera mimo jiné vzpomínal i na to, jaké měli na začátku 90. let podnikoví právníci postavení ve Francii. Tam jezdil se svou matkou, nynější soudkyní evropského Tribunálu, profesorkou Irenou Pelikánovou. "Chovali se k nim všichni s takovou obrovskou úctou a respektem. My jsme tomu moc nerozuměli, protože tou dobou nebylo podnikový právník sousloví, které by mělo zrovna skvělý zvuk. Byla doba, kdy všichni chtěli být advokáty," dodal ministr s tím, že dnes již je situace jiná. Souhlasí s ním i Jan Šafránek, partner advokátní kanceláře bnt. "Korporace již nejsou schopny fungovat bez erudovaného podnikového právníka. To, co se může například investorům jevit jako skvělá byznysová příležitost, může být z právního pohledu zcela nezpůsobilé," uvádí Šafránek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.