Přišla z východu a už obklíčila Varšavu. Mapa boje s nákazou, kterou pravidelně aktualizují úřady, připomíná frontové linie. Historické reminiscence však budí polský boj s africkým morem prasat jen do jisté míry. Jde o veskrze aktuální problém, který jako by polským úřadům přerůstal přes hlavu.

Nákaza, která se do Polska začala dostávat před třemi lety nejspíš z Běloruska, se nebezpečně blíží k největším chovům ve středním a severozápadním Polsku, jež je třetím největším vývozcem vepřového masa v Evropské unii. A potom už může ohrozit i Německo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.