Martina Wunderlichová nastoupila do Playmobilu jako asistentka jednatele v roce 1999. Prokuristkou a ředitelkou české pobočky německého výrobce hraček se pak stala před šestnácti lety. Tehdy měl český Playmobil jen asi 25 zaměstnanců, sídlo v malých prostorách v Aši. "Pak jsme se přesunuli do průmyslové zóny v Chebu a významně rozšířili kapacity a plánujeme v tomto směru dál růst," popisuje hlavní úkol pro další období šéfka, která dnes řídí už 450 pracovníků a firmu s obratem přes 200 milionů korun.
To je suma peněz za práci, kterou v Chebu odvedou zejména při balení stavebnic. Do továrny přijedou plastové výlisky z dalších poboček Playmobilu, z domovského Německa, ze Španělska nebo z Malty, a na západě Čech se buď automaticky strojově, nebo ručně zabalí do sáčků a krabic. Pak putují ke skladům obchodní jednotky řízené z německé centrály a ta je dál prodává. Podobně, tedy jako "balírna", funguje u Kladna jeden z konkurentů Playmobilu − Lego.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru