Martina Wunderlichová nastoupila do Playmobilu jako asistentka jednatele v roce 1999. Prokuristkou a ředitelkou české pobočky německého výrobce hraček se pak stala před šestnácti lety. Tehdy měl český Playmobil jen asi 25 zaměstnanců, sídlo v malých prostorách v Aši. "Pak jsme se přesunuli do průmyslové zóny v Chebu a významně rozšířili kapacity a plánujeme v tomto směru dál růst," popisuje hlavní úkol pro další období šéfka, která dnes řídí už 450 pracovníků a firmu s obratem přes 200 milionů korun.

To je suma peněz za práci, kterou v Chebu odvedou zejména při balení stavebnic. Do továrny přijedou plastové výlisky z dalších poboček Playmobilu, z domovského Německa, ze Španělska nebo z Malty, a na západě Čech se buď automaticky strojově, nebo ručně zabalí do sáčků a krabic. Pak putují ke skladům obchodní jednotky řízené z německé centrály a ta je dál prodává. Podobně, tedy jako "balírna", funguje u Kladna jeden z konkurentů Playmobilu − Lego.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru