Rozdělení peněz v rozpočtu Evropské unie na léta 2021 až 2027 by se nemuselo řídit jen jedním kritériem výkonu ekonomiky, ale i dalšími jako je třeba stav právního státu, nezaměstnanost mladých nebo přijímání uprchlíků či míra inovací. Deník Financial Times zveřejnil návrh, podle něhož by unijní dotace pro chudší země a regiony mohly spíše než do států střední Evropy, jako jsou Česko, Polsko nebo Maďarsko, směřovat na jih do Itálie či Španělska.

Pro středoevropské členské státy tak přichází nepříjemné období pravdy. A to poté, co potopily návrh na přerozdělování uprchlíků, co se staví na zadní v případě dodržování právního státu, po letech, kdy do Bruselu chodí jen s nataženou rukou a alespoň v případě Česka jsou povětšinou černým pasažérem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru