Nostalgie bývá ošidná. Tuhle poučku mívám na paměti, když se na internetu kochám youtubovými filmy s přednormalizační Prahou. Sestřihů ze všelijakých profesionálních i amatérských snímků je tam hodně a jejich názvy slibují zajímavou podívanou. Namátkou třeba Pražská neděle (1963), Praha 1967/68, Motoristé na minutku (1968), Prázdniny v Praze (1964) nebo Praha 60. léta.

Pod tím posledním mě zaujalo i několik trefných diskusních příspěvků.

"Řekl bych, že centrum Prahy bylo tenkrát živější, alespoň pokud jde o množství lidí na chodnících." "Škoda že se to už nikdy nevrátí, tak na chvilku tam pobejt a pozorovat cvrkot by nemuselo být špatné." "To byla ještě šedesátá léta, než sem přišli Rusáci a pomocí kolaborantů to tady zdevastovali a vyštvali tu lepší část národa."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.