Stejně jako svými inspirativními vystoupeními je maďarský dirigent Iván Fischer, jeden z hostů letošního festivalu Pražské jaro, proslulý politickým aktivismem.

Postačí nedávný příklad. Vloni se Fischerův Budapest Festival Orchestra měl vypravit na turné po Spojených státech právě v době, kdy prezident Donald Trump prosadil první ze zákazů cestovat do USA z takzvaných rizikových zemí. V praxi to znamenalo, že Budapest Festival Orchestra by doma musel nechat violoncellistu, jenž má dvojí občanství − maďarské a zároveň irácké. A Irák byl jedním ze sedmi převážně muslimských států, odkud se USA rozhodly omezit příliv návštěvníků.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.