Zanedlouho se Smetanovou síní Obecního domu po roce opět ponese velebný motiv Vyšehradu, jenž tradičně zahajuje festival Pražské jaro. Pozornost diváků v sále, u televize i rozhlasu bude upřená na dvě harfy přednášející známé akordy. Za jeden z nástrojů usedne členka České filharmonie Jana Boušková. Po rozhovoru s ní je těžké vnímat Smetanovo dílo jako dřív.

Má vlast je český repertoár a s kolegyní jsou na této nejslavnější zdejší kadenci − dlouho byla znělkou Československého rozhlasu Praha − sehrané. Přesto se mohou vyskytnout výzvy. "Třeba pan dirigent Bělohlávek si přál, abychom to hráli v šesti harfách. Tak jsem povolala studentky a dlouho jsme kadenci sehrávaly," vypráví Boušková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.