V České republice naprostá většina provozovatelů vodovodů a kanalizací využívá takzvanou jednosložkovou formu vodného a stočného, což znamená, že celková výše plateb za vodu se odvíjí čistě od její skutečné spotřeby. V lokalitách, kde se uplatňuje tzv. dvousložková forma, je celková výše plateb určena nejen spotřebou vody, ale také platbou za odběrné místo.

Vícesložková cena je běžná zejména u dodávky elektřiny, plynu či tepla, ale lidé si ji většinou ani neuvědomují. Ve vodném a stočném tento model neznají, takže mu spíš nedůvěřují. Nesnížil by motivaci k úsporám?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.