Předsedové demokratických stran si podávají dveře u prezidenta Miloše Zemana a je to, jako by na Hradě probíhal festival politické marnosti. "Nic nového jsem se nedozvěděl," pravil šéf ODS Petr Fiala. "Prezident nám řekl, že preferuje variantu vlády bez extremistů," pravil předseda pirátů Ivan Bartoš. Ano, výstupy po jednání se pohybují zhruba v intervalu zbytečnost−výsměch. Prezidenta evidentně těší, že se může demokratům smát do obličeje a s gustem si to užívá.

Korektně řečeno, ne že by se předsedové demokratických partají nepokoušeli o nějakou tu akci. Ale je to jako bušení hluchého do vrat. Představme si, jak to mohlo vypadat. Fiala: "Pane prezidente, Babiš při jednání fatálně selhal, vyzývám vás, abyste napodruhé jmenoval premiérem někoho jiného!" Zeman: "Ne." Fiala: "No tak ne." Nebo stručný zápis z hradní návštěvy předsedy lidovců. Bělobrádek: "Pane prezidente, navrhuji, abyste podpořil vytvoření menšinové vlády demokratických stran, kterou by tolerovalo hnutí ANO!" Zeman: "Hahaha. Dobrý vtip. Skoro jako ten o tom chcíplém psu!" Bělobrádek: "Hm." No a předsedové TOP 09 a STAN se raději ani o schůzku s prezidentem nepokoušejí, asi proto, že tuší, že záznam jejího obsahu by byl obtížně publikovatelný před 22. hodinou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru