Modrá a bílá barva dominují v autobusové dopravě na celé Vysočině. Nejlépe je to vidět na autobusovém nádraží v Jihlavě, ve městě, kde má sídlo firma Icom Transport. Jednu z největších českých dopravních společností, která kromě stovek autobusů provozuje i přes 300 kamionů, v pozici předsedkyně představenstva už skoro 15 let řídí Kateřina Kratochvílová, jedna ze dvou dcer zakladatele firmy Zdeňka Kratochvíla.

"Byla to jasná volba, vůbec jsem nepřemýšlela o jiné cestě. Otec po revoluci začal podnikat v dopravě a firmou samozřejmě žila i celá rodina. Maminka dělala účetnictví a my se sestrou jsme chodily do firmy na brigády," vzpomíná Kateřina Kratochvílová na to, jak v rodinném podniku začala pracovat hned po maturitě. Napřed to bylo v ekonomickém oddělení, postupně prošla všemi dalšími provozy. "Má to jednu velkou výhodu. Když slyším nářky, že něco nejde, tak z vlastní zkušenosti vím, že to může být i jinak," tvrdí.

Rodinné rozhodování

Kateřina Kratochvílová nastupovala ještě do podniku, který nesl jméno ČSAD Jihlava. Jeden z nástupnických závodů po bývalé Československé státní automobilové dopravě získal v roce 1994 její otec Zdeněk Kratochvíl a udělal z něj jádro svého podnikání. Pro vytvoření vlastní identity společnosti a odlišení od mnoha ostatních ČSAD se brzy rozhodl změnit název − původně na Jicom, který se ale špatně vyslovoval zahraničním obchodním partnerům. Od roku 1996 už firma působí jako Icom Transport.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru