Knihy jsou pro Jakuba Kováče zdrojem inspirace. "Když jsem se poprvé vydal na výpravu do Nepálu, bylo mi jasné, že fyzické knihy s sebou nepovezu, protože v horách se počítá každé kilo navíc," vysvětluje ředitel prodejní aplikace letgo pro střední Evropu, proč si pořídil čtečku elektronických knih Kindle  1 .

Bezdrátový reproduktor s virtuální asistentkou Alexou  využívá zatím především k poslechu hudby. "Už se ale nemůžu dočkat, až si díky Amazon Echu zavolám taxík nebo objednám nákup."

První iPhone  si Jakub Kováč pořídil při návštěvě USA před devíti lety a ihned si ho oblíbil. "Dnes ho používám při různých činnostech díky množství dostupných aplikací," pokračuje. "Poslední dobou se ale snažím závislost na telefonu omezit, protože škodí zdraví." Proto smazal Facebook i Instagram a přes noc nechává přístroj v kuchyni. Synchro­nizované s mobilní aplikací má naopak hodinky má naopak sportovní pás  a hodinky  5 . Běhá totiž skoro každý den a má tak dokonalý přehled o svých výkonech. "Poslouží mi ale také při výstupech na hory, kde aplikace ukazuje i cesty lidí přede mnou podle GPS, což se hodí zejména při zhoršení viditelnosti."

Sluchátka  mu pomáhají efektivně využít čas při sportu. Učí se díky nim španělsky, poslouchá vzdělávací podcasty z oblasti technologií, fitness i životního stylu. "Přemýšlím, že si pořídím sluchátka AirPods. Počkám ale, až Apple přijde s variantou, která vydrží při běhu."

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.