Mezi prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským se schyluje ke střetu o obsazení nejvyšších míst na soudech. Rychetský chce s hlavou státu probrat změny v čele Nejvyššího správního soudu. Prezident, který jmenuje soudce a v minulosti bez výhrad akceptoval Rychetského personální návrhy, se ale zdráhá s šéfem Ústavního soudu sejít.

Podle informací HN z několika důvěryhodných zdrojů v justici chce Rychetský navrhnout Zemanovi rošádu dvou uznávaných soudců. Josefa Baxu, který v září končí ve funkci předsedy Nejvyššího správního soudu (NSS), by rád přesunul k Ústavnímu soudu. Baxovi by měl místo uvolnit nynější ústavní soudce Vojtěch Šimíček, který by se podle Rychetského plánu naopak vrátil na své bývalé místo v NSS a stal se jeho předsedou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.