Albánie a Makedonie by podle Evropské komise měly dostat naději, že se stanou členy Evropské unie. Komise navrhla, aby mohly obě země zahájit rozhovory o svém vstupu do EU. Odstartování rozhovorů musí nejdřív schválit členské státy unie, tedy i Česko. I v případě, že s tím členové EU budou souhlasit, vstoupí Albánci i Makedonci do unie až za řadu let. Česko další rozšiřování EU tradičně podporuje.

Komise naopak chce fakticky zmrazit všechna jednání o tom, že by se členem EU mohlo stát Turecko. "Dodržování vlády práva a základních lidských práv jsou povinnosti, které musí Turecko jako kandidát na členství v EU splnit," připomněla komise. A upozornila na to, že v Turecku v posledních letech naopak dochází k utužování autoritativního režimu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.