Výběr hotovosti přímo na pokladnách některých obchodů, takzvaný cash back, se výrazně zatraktivní. Lidé si už brzy na kartu vyberou až 3000 korun, a to při nákupu i jen za jednu korunu. Podle současných pravidel je maximální výběr 1500 korun a jen při nákupu nad 300 korun.

"Cash back s těmi nově nastavenými limity začne fungovat od 1. července a najednou u všech obchodníků, kteří ho nabízejí," potvrdil HN Roman Kotlán, výkonný ředitel Sdružení pro bankovní karty, na jehož půdě se změna připravila. "Podpořily ji banky a mezinárodní kartové asociace. Teď o tom začínáme informovat i obchodníky. Na podzim spustíme rovněž kampaň, která chash back s novými parametry podpoří také mezi lidmi," dodal Kotlán.

Cash back v Česku funguje od roku 2006. Tento výběr hotovosti je standardně při platbě kartou zdarma, zatímco v bankomatu cizí banky někteří klienti zaplatí až desítky korun. Služba je přesto málo využívaná - lidé si tímto způsobem vyberou jen zhruba jedno promile hotovosti z platebních karet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Banky chtějí víc rozhýbat výběry hotovosti z platebních karet na podkladnách obchodů.
  • Výběr peněz u obchodníků, kteří nabízejí cash back, bude nově možný při jakékoliv platbě kartou za zboží či služby.
  • Banky tím chtějí rozšířit přístup k hotovosti a ušetřit na nákladech spojených s bankomaty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.