Po dlouhých 33 letech odchází z největší reklamní společnosti na světě WPP její zakladatel a dlouholetý výkonný ředitel Martin Sorrell. Své budoucí profesní plány si zatím nechává pro sebe. Je ale možné, že brzy založí další reklamní agenturu, která by tak dokonce mohla konkurovat WPP. S ní totiž nikdy neuzavřel konkurenční doložku, uvedl britský deník Financial Times s odkazem na nejmenované zdroje.

Třiasedmdesátiletý Sorrell rezignoval o uplynulém víkendu. Dostal se pod tlak kvůli podezření, že z podniku zpronevěřil blíže ne­určenou sumu. Právní firma WilmerHale, která má vyšetřování na starosti, ho už dokončila. V pátek předá detaily ohledně možné zpronevěry správní radě. Není tak zatím přesně jasné, čeho se měl Sorrell dopustit. On sám obvinění odmítá a trvá na své nevině.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Z největší reklamní společnosti na světě WPP odešel její zakladatel a dlouholetý výkonný ředitel Martin Sorrell. Učinil tak pod tlakem v souvislosti s kauzou údajné zpronevěry firemních peněz.
  • S WPP nikdy neuzavřel konkurenční doložku. Může tak znovu založit novou reklamní agenturu.
  • Firma se v poslední dobou spíše trápí. Přesto odchod zkušeného manažera investory nepotěšil a akcie WPP zažily na burze pokles o pět procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.