V pracovně Tyršova domu v Praze má Hana Moučková mnoho různých kamínků z cest. Čerpá z nich sílu. Odsud energická dáma koordinuje blížící se XVI. všesokolský slet. Ve funkci starostky Sokola, na vrcholu organizace sdružující 160 tisíc členů, je od roku 2011. Slet, který se koná jednou za šest let, bude její druhý "starostovský".

Na akce v pražské Eden Aréně, O2 areně, v Národním divadle nebo při průvodu hlavním městem se začátkem července sjede 20 tisíc Sokolů a dalších lidí z jejich doprovodu, a to nejen z Česka, ale i z mnoha krajanských spolků od USA po Austrálii.

"Nejde jen o tento jeden sletový týden. Předchází tomu desítky dalších regionálních sletů," připomíná Moučková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.