Koupě nemovitostí představují jednu z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších investičních možností. Výhodou je dobrá odolnost jejich ceny vůči inflaci. S růstem inflace roste i cena nájmů, a tím pádem i hodnota daného bytu nebo domu.

Z pohledu drobného střadatele v Česku přichází v úvahu buď přímá koupě bytu, nebo investice do nemovitostních fondů.

Investice do koupi bytu můžeme dále rozdělit na dvě podskupiny. Investice v Praze a Brně a nemovitosti v ostatních městech republiky. Při koupi bytu v Praze nebo v Brně, kde jsou trhy s realitami pružnější, se může jednat až o trojnásobek cen v regionálních městech.

Investor by tak měl velmi pečlivě zvážit, jak rychle bude své peníze investované do bytu chtít získat zpět. V regionálních městech dosáhne vyšší výnosnosti, menší kapitálové náročnosti, ale prodej může trvat déle. Musí dobře znát lokální trh.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru