Za okny našeho connecticutského domu napadl první sníh. "Tak dneska uděláme ten rozhovor, Miloši?" Můj muž usedá se svou ranní (odpolední) kávou do široké kožené lenošky. "Ne. Já už všecko řekl." Upřímně řečeno, s mírným odporem jsem trochu počítala. Veškerá interview odmítá již léta. Přemýšlím, jak udělat náš dialog příjemným a přirozeným, tak jako když si večer dáme u televize sklenku vína a povídáme si. "A co kdybych ti pustila z YouTube různé písničky, které máš rád, a ty bys mi řekl, jaké vzpomínky v tobě vyvolávají?" Miloš si zapálí doutník, usrkne espreso a odevzdaně přikývne. "Tak jo."

Jiří Suchý, Krajina posedlá tmou

Když jsem ještě žil v Praze, chodil jsem do Semaforu, kdykoliv jsem mohl. Byla tam neuvěřitelná koncentrace talentů a báječná atmosféra.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Režisér Miloš Forman rozhovory ke konci svého života již nedával.
  • Pro modelku Terezu Maxovou, hostující šéfredaktorku vánočního speciálu lifestylového magazínu PROČ NE?!, ale tehdy, na konci roku 2016, udělal výjimku.
  • Otázky mu za zvuku jeho oblíbených songů kladla jeho žena Martina.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.