Americká společnost Uber plánuje do pěti let spustit službu létajících taxi. Ta by měla být schopná vertikálně vzlétnout i přistát a nabídnou kapacitu až pro čtyři lidi. Plány alternativní taxislužby ale komplikuje fakt, že prozatím neexistují technologie, které by to dovolovaly.

Svůj projekt s názvem Elevate představil Uber už v listopadu loňského roku na konferenci Web Summit v Lisabonu. Firma také oznámila spolupráci s agenturou NASA, která se bude podílet na vývoji systémů řízení letového provozu. "Toto je přesně ten druh partnerství, který potřebujeme, aby se UberAIR stal realitou," prohlásil tehdy podle CNN produktový ředitel Uberu Jeff Holden.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Uber plánuje do roku 2023 uvést do provozu létající taxíky, které by fungovaly stoprocentně na elektřinu z čistých zdrojů energie.
  • Aby takový taxík mohl vzlétnout, je nejprve potřeba vyvinout baterii, která by byla lehčí a měla větší kapacitu než ty dosavadní.
  • Současné nejlepší lithium-iontové technologie se blíží svému limitu energetické hustoty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.