Malá Babeta šla do světa… Když v květnu 2004 prozpěvoval z pódia na Hradčanském náměstí tento semaforský hit Vladimír Špidla coby premiér a šéf strany, která právě přivedla Česko do Evropské unie, nikdo by neřekl, že zrovna ČSSD (či aspoň její část) se z ní bude pokoušet Česko zase vyvést. A přece! Celá polovina dnešního vedení strany si přeje referendum o vystoupení. Dokonce se dá říct, že první místopředseda Jiří Zimola i místopředsedové Jaroslav Foldyna či Jana Fialová se do funkcí dostali právě kvůli takovýmto radikálním názorům.

Nový šéf ČSSD Jan Hamáček si libuje, jak názorově pestrý má tým spolupracovníků. Ve skutečností ale skoro všichni vzhlížejí k Miloši Zemanovi. Nevadila by jim ani vládní spolupráce s KSČM. A ve straně stále víc rezonují názory, které jsme zvyklí slyšet spíš od okamurovců.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru