Velkým překvapením je, že lze dnes, v době extrémně vysokých tržních cen, ještě najít společnost, jejíž akcie investoři ocenili pouze na třiapůlnásobek podílu celkové hodnoty podniku a jejího hrubého zisku (EBITDA).

Firma přitom není zadlužená, má silnou provozní výkonnost, nabízí slušný dividendový výnos, a ještě navíc zpětně odkupuje své vlastní akcie. Objem akcií, které tato společnost vykupuje, se v průměru rovná 18 procentům denního objemu burzovních obchodů s tímto titulem. To významně snižuje rizika případného poklesu tržní hodnoty firmy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle fondu Redside je jednou z nejvíce podceněných akcií ve střední a jihovýchodní Evropě chorvatský telekomunikační operátor Hrvatski Telekom.
  • Firma by opět mohla vyplácet 100 procent zisku v dividendách. To by mohlo spustit růst její tržní hodnoty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru