Původně se zdálo, že ve světě internetu věcí budou spolu navzájem komunikovat výhradně stroje (M2M). Dnes sem ovšem stále více vstupuje lidský faktor.

Například v oblasti rozšířené reality nebo umělé inteligence. Ta v IoT hraje čím dál větší roli, ať už jde o strojové učení, zpracování přirozeného jazyka, rozpoznávání obrazu či rozhodování v neuronových sítích.

Rozšířená realita zase uživateli IoT zprostředkuje kontextově orientované vhledy reagující třeba na konkrétní dotazy. Příkladem může být takzvaná chytrá dokumentace se stohy manuálů, k dispozici v brýlích servisních techniků, jež pohotově zodpoví ad hoc dotazy typu: Jaký je při dnešním počasí správný tlak v potrubí?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.