Nejen domácí, ale i zahraniční investoři se mohou těšit na atraktivní výplatu podílů ze zisku. Dividendová sezona začíná. Na pražské burze ji zahájí tento týden Komerční banka a Philip Morris. S akciemi finančního domu se bude obchodovat bez nároku na dividendu za minulý rok od úterý, v případě tabákové firmy od čtvrtka.

"Tuzemský trh tradičně láká nadprůměrným dividendovým výnosem, který je v průměru okolo pěti procent," říká Tomáš Sýkora, hlavní analytik Patria Finance. Pro porovnání, v západní Evropě je průměr okolo 3,5 procenta, v USA pak asi dvě procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na pražské burze zahajuje tento týden dividendová sezona.
  • Akcie v Praze obchodovaných firem nabízejí v porovnání s vyspělými trhy nadprůměrné dividendové výnosy.
  • Asi nejvíc sledovaná bude situace okolo dividendy polostátní energetické společnosti ČEZ. Podíl na zisku je totiž každoročně slušným přilepšením pro státní rozpočet.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.